
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23674
Ext.Price$0.23674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23674 | $0.23674 |
| 10 | $0.21165 | $2.11650 |
| 50 | $0.18922 | $9.46100 |
| 100 | $0.17038 | $17.03800 |
| 500 | $0.15342 | $76.71000 |
| 1000 | $0.13815 | $138.15000 |
| 3000 | $0.12440 | $373.20000 |
| 5000 | $0.11201 | $560.05000 |
